kurumsal yazılım

Kurumsal Yazılım 

Kurumsal yazılım  ,  verdiğiniz hizmetlerin müşterilerinize interaktif bir şekilde sunmanıza yarayan, size ve ihtiyaçlarınıza göre planlanıp hazırlanan yazılımlardır.

Bir örnek ile açıklamak gerekirse. Kimya analizleri yapan bir firma olduğunu düşünelim.Bu firmanın web sitesi sayesinde bu firmanın branşını , iletişim bilgilerini , misyonunu , vizyonunu … öğrenebiliriz.

Ama bu firma yaptığı araştırmaları müşterilerine özel bir şekilde sunmak ve onlara özel analizler yapmak isterse devreye yazılım girer.Ve sitede özel bir bölümde , belirli kullanıcı adı ve şifreler ile (isteğe bağlı) bu hizmeti sunabilir.

Kurumsal yazılımlarda müşterilerinizin kullanıcağı panelin kullanışlı olması kadar sizlern verileri gireceğiniz veya analizleri hazırlayacağınız İçerik Yönetimi Sistemi (CMS) ninde kullanışlı olması çok önemlidir.

Kurumsal Yazılım Neden Önemlidir ?

Kurumsal yazılımlar işletmelerin ihtiyaçlarına göre sıfırdan tasarlanan ve geliştirilen yazılımlardır. Bu yazılımlar sayesinde sıkça kullandığınız raporlamaları daha rahat yapabilir, müşterilerinizin sizden aldıkları hizmetleri daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Ayrıca bu yazılımlar ile iç işleyişinizi daha rahat kontrol edebilir, iş verimliliğinizi arttırabilirsiniz.